Cuda – wianki z wytłaczanki!

W lutym w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu zorganizowano konkurs artystyczny pt. CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI. Uczniowie z naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział, wykonując wspaniałe prace.

Celem konkursu było pobudzenie uczniów do kreatywności i twórczego działania oraz rozwój umiejętności manualnych, ukazanie różnorodnych sposobów wtórnego wykorzystania odpadów, a co za tym idzie wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej na bazie wytłaczanek po jajkach (do pracy można było wykorzystać wybrane elementy wytłaczanki, całą wytłaczankę lub większą ich ilość). Podczas wykonywania pracy dozwolone było korzystanie z innych materiałów plastycznych i ozdób.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych na terenie naszego powiatu. Przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: kat. I – klasy 1-3 oraz kat. II – klasy 4-8.

Konkurencja była ogromna! Do organizatorów wpłynęło aż 196 prac z 38 szkół podstawowych z powiatu limanowskiego.

Trzem uczniom naszej szkoły udało się pokonać tak liczną konkurencję i zdobyć wysokie miejsca. Nagrodzeni zostali: Dominik Kruczek, Maksymilian Król i Bartosz Sewielski.
Za tak wspaniałe prace, każdy musi być nagrodzony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *