Więcej o: Tydzień Dla Ziemi

Tydzień Dla Ziemi

W poniedziałek, 22 kwietnia 2024 roku po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

To wyjątkowe święto, które miało uświadamiać  uczniom i całej społeczności szkolnej, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Hasłem przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to: „Planeta kontra tworzywa sztuczne.”

Więcej „Tydzień Dla Ziemi”
Więcej o: „Weekend cudów” za nami! Szlachetna Paczka 2023

„Weekend cudów” za nami! Szlachetna Paczka 2023

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb.

Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli. Dzięki zaangażowaniu wielu osób w organizację kiermaszu charytatywnego udało się zebrać środki finansowe i przygotować paczkę o wartości ok. 5200 złotych. Zakupiliśmy pralkę, stół, wykładzinę, komplet garnków, żywność, chemię gospodarczą, odzież i inne artykuły domowego użytku.

Więcej „„Weekend cudów” za nami! Szlachetna Paczka 2023″
Więcej o: O seniorach pamiętamy, bożonarodzeniowe życzenia im składamy…

O seniorach pamiętamy, bożonarodzeniowe życzenia im składamy…

Boże Narodzenie to czas szczególny, kiedy pamiętamy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, empatii, pomocy, a przede wszystkim dobrego słowa i pamięci.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Janas i Klaudii Kasińskiej przygotowali miłą niespodziankę dla Seniorów z Nowego i Starego Rybia oraz emerytowanych pracowników szkoły w postaci oryginalnych i własnoręcznie wykonanych świątecznych stroików. Seniorzy przyjęli wolontariuszy z ogromną radością, a nawet wzruszeniem. Dziękowali dzieciom za utrzymywany kontakt. Podkreślali, że wizyty uczniów z naszej szkoły są zawsze mile widziane i oczekiwane.

Spotkanie z seniorami to wartościowa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości, jaką trzeba okazywać osobom starszym.  Mamy nadzieję, że zorganizowana akcja wpisze się na stałe w tradycje naszej szkoły.

Więcej „O seniorach pamiętamy, bożonarodzeniowe życzenia im składamy…”
Więcej o: „Szlachetna Paczka” po raz kolejny w naszej szkole!

„Szlachetna Paczka” po raz kolejny w naszej szkole!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły!

Corocznym zwyczajem, nasza Społeczność Szkolna włącza się w organizację Szlachetnej Paczki, w ramach której w dniu 29 listopada w naszej szkole odbędzie się kiermasz charytatywny.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu stoisk, a także zachęcamy do odwiedzenia szkoły w czasie zabawy andrzejkowej i wsparcia finansowego naszej akcji.

W tym roku będziemy pomagać Panu Pawłowi i jego rodzinie, szczegóły tutaj:
opis wybranej rodziny

Już dzisiaj serdecznie dziękuję za otwarte serca i wsparcie naszej inicjatywy.

Klaudia Kasińska
Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Więcej o: „Szkoła – szkole” – zbiórka artykułów szkolnych

„Szkoła – szkole” – zbiórka artykułów szkolnych

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu, organizowaną przez SKC i diecezjalny oddział Caritas. W obu krajach, borykających się z kryzysem gospodarczym i politycznym, dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji bądź nie korzystają z niej w ogóle. Podarowane wyprawki szkolne ułatwią im start w nowy rok szkolny i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce, wspierając organizowaną akcję!

Więcej „„Szkoła – szkole” – zbiórka artykułów szkolnych”
Więcej o: Code Week 2023

Code Week 2023

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W to wyjątkowe wydarzenie włączyła się również społeczność Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu.

Więcej „Code Week 2023”
Więcej o: Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez grupę rekonstrukcyjną Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Występ nosił tytuł „Ku Niepodległej- Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”.

Głównym celem przedstawienia było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego. Starano się przybliżyć młodym odbiorcom dzieje naszych przodków z czasów, kiedy Polska, po trudnym okresie niewoli, budziła się do niepodległości.

Więcej „Żywa lekcja historii”
Więcej o: Przedszkolaki na wycieczce!

Przedszkolaki na wycieczce!

Dnia 15 września  2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0A wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do skansenu „Jędrzejkówka” do Laskowej. 

W trakcie pobytu dzieci miały zapewnione wiele atrakcji, dzięki którym mogły poszerzać swoje przyrodnicze wiadomości. Zabawa połączona z nauką była dla nich interesującym doświadczeniem. Młodzi odkrywcy oprócz zwiedzania skansenu, chętnie uczestniczyli w spotkaniu ze zwierzętami gospodarskimi (kozy miniaturki, owce, muflony). Wiele radości sprawiło im karmienie nowych przyjaciół. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach plastycznych, doili sztuczną krowę, poznali funkcjonowanie żaren i warsztatu stolarskiego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści babci Danusi o życiu dawnej wsi, a wspólne zabawy ludowe zintegrowały całą grupę.

Więcej „Przedszkolaki na wycieczce!”