Więcej o: „Szlachetna Paczka” po raz kolejny w naszej szkole!

„Szlachetna Paczka” po raz kolejny w naszej szkole!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły!

Corocznym zwyczajem, nasza Społeczność Szkolna włącza się w organizację Szlachetnej Paczki, w ramach której w dniu 29 listopada w naszej szkole odbędzie się kiermasz charytatywny.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu stoisk, a także zachęcamy do odwiedzenia szkoły w czasie zabawy andrzejkowej i wsparcia finansowego naszej akcji.

W tym roku będziemy pomagać Panu Pawłowi i jego rodzinie, szczegóły tutaj:
opis wybranej rodziny

Już dzisiaj serdecznie dziękuję za otwarte serca i wsparcie naszej inicjatywy.

Klaudia Kasińska
Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Więcej o: „Szkoła – szkole” – zbiórka artykułów szkolnych

„Szkoła – szkole” – zbiórka artykułów szkolnych

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu, organizowaną przez SKC i diecezjalny oddział Caritas. W obu krajach, borykających się z kryzysem gospodarczym i politycznym, dzieci mają utrudniony dostęp do edukacji bądź nie korzystają z niej w ogóle. Podarowane wyprawki szkolne ułatwią im start w nowy rok szkolny i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce, wspierając organizowaną akcję!

Więcej „„Szkoła – szkole” – zbiórka artykułów szkolnych”
Więcej o: Code Week 2023

Code Week 2023

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W to wyjątkowe wydarzenie włączyła się również społeczność Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu.

Więcej „Code Week 2023”
Więcej o: Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez grupę rekonstrukcyjną Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Występ nosił tytuł „Ku Niepodległej- Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”.

Głównym celem przedstawienia było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego. Starano się przybliżyć młodym odbiorcom dzieje naszych przodków z czasów, kiedy Polska, po trudnym okresie niewoli, budziła się do niepodległości.

Więcej „Żywa lekcja historii”
Więcej o: Przedszkolaki na wycieczce!

Przedszkolaki na wycieczce!

Dnia 15 września  2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0A wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do skansenu „Jędrzejkówka” do Laskowej. 

W trakcie pobytu dzieci miały zapewnione wiele atrakcji, dzięki którym mogły poszerzać swoje przyrodnicze wiadomości. Zabawa połączona z nauką była dla nich interesującym doświadczeniem. Młodzi odkrywcy oprócz zwiedzania skansenu, chętnie uczestniczyli w spotkaniu ze zwierzętami gospodarskimi (kozy miniaturki, owce, muflony). Wiele radości sprawiło im karmienie nowych przyjaciół. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach plastycznych, doili sztuczną krowę, poznali funkcjonowanie żaren i warsztatu stolarskiego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści babci Danusi o życiu dawnej wsi, a wspólne zabawy ludowe zintegrowały całą grupę.

Więcej „Przedszkolaki na wycieczce!”
Więcej o: Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z uwagi na wycieczki naszych uczniów, pożegnaliśmy zimę dzień później – 22 marca. Uczniowie klas I-VIII czekali na ten dzień z niecierpliwością, ponieważ każdy z uczniów miał możliwość wzięcia udziału w międzyklasowym współzawodnictwie.  

Więcej „Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!”
Więcej o: Cuda – wianki z wytłaczanki!

Cuda – wianki z wytłaczanki!

W lutym w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu zorganizowano konkurs artystyczny pt. CUDA-WIANKI Z WYTŁACZANKI. Uczniowie z naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział, wykonując wspaniałe prace.

Celem konkursu było pobudzenie uczniów do kreatywności i twórczego działania oraz rozwój umiejętności manualnych, ukazanie różnorodnych sposobów wtórnego wykorzystania odpadów, a co za tym idzie wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Więcej „Cuda – wianki z wytłaczanki!”
Więcej o: LONDON WEEK

LONDON WEEK

               W dniach 13.02-20.02 2023r. w naszej szkole odbył się trwający cały tydzień konkurs „London Week”.  Konkurs realizowany był z wykorzystaniem materiałów firmy „Didacto”, która zajmuje się organizacją ogólnopolskich projektów językowych. Koordynatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego Pani mgr Joanna Janota.  

Więcej „LONDON WEEK”
Więcej o: Paczki dla Ukrainy gotowe!

Paczki dla Ukrainy gotowe!

Jak pisał papież Franciszek w Orędziu na 6. Światowy Dzień Ubogich, „solidarność polega (…) właśnie na tym: podzielić się tym, czego mamy niewiele, z tymi, którzy nic nie mają, tak aby nikt nie cierpiał”.

Kierując się tymi słowami, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas ochoczo włączyli się w akcję „Paczka dla Ukrainy”. Dzięki zaangażowaniu uczniów i hojności darczyńców z naszej szkoły, udało się nam przygotować dwie paczki, o łącznej wadze ponad 30kg, i wartości 791,10zł!

Więcej „Paczki dla Ukrainy gotowe!”