Więcej o: Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz samych pięknych chwil wypełnionych radością.
Życzymy również, aby każdy kolejny dzień przynosił same pomyślności, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze cały czas czuły się doceniane. 

Do życzeń przyłączają się również uczniowie klasy trzeciej:

Życzenia świąteczne

Nadziei, że jutro będzie lepsze,

Zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Życzy Dyrekcja Szkoły i Nauczyciele

Więcej o: „Milion dzieci modli się na różańcu“

„Milion dzieci modli się na różańcu“

18 października dzieci z całego świata mogły modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju ramach 16. kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu“. Ogólnoświatowa kampania jest zachętą do przypomnienia sobie słów Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Przypada ona zawsze 18 października o 9.00 – w miesiącu różańca oraz w dniu poświęconym św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej. W te inicjatywę włączyły się też dzieci z naszych Szkół w Nowym i Starym Rybiu.

Więcej „„Milion dzieci modli się na różańcu“”
Więcej o: Uroczysta Akademia z Okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Uroczysta Akademia z Okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

15 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Akademię prowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Brewczyńska, która przybliżyła historię tego wielkiego wydarzenia oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom obsługi szkolnej.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Narodowego, następnie uczniowie klas 4-7 prezentowali piosenki, wiersze, oraz utwory instrumentalne. Przemysław Kaja na akordeonie wykonał piękny „Walc” R. Bazylina, a Julia Janczyk na altówce „Menuet”  L. Boccheriniego.

Podczas akademii Pani Dyrektor nagrodziła za pracę i zaangażowanie nauczycieli i pracowników obsługi szkolnej:

Na zakończenie Samorząd Uczniowski, wręczył różę wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

W tych trudnych czasach, w związku z sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy gościć nauczycieli i pracowników, którzy kiedyś z nami byli…

Szanowni Państwo!

Składamy najserdeczniejsze życzenia!

Dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności!

Więcej „Uroczysta Akademia z Okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej”
Więcej o: Wycieczka klasy drugiej

Wycieczka klasy drugiej

Dnia 11 października 2021r. klasa II udała się na wycieczkę do Limanowskiego Domu Kultury. Celem wycieczki było zwiedzenie nowej siedziby Biblioteki Publicznej dla dzieci i dorosłych. Uczniowie poznali możliwość wypożyczenia i oddania książek za pomocą książkomatu, zobaczyli najnowsze i najstarsze zbiory biblioteki. Kolejną atrakcją był seans filmowy „Rodzinka rządzi”, który odbył się w sali kameralnej kina „Klaps”.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. W drodze powrotnej drugoklasiści z emocjami wymieniali się wrażeniami. Chcą częściej organizować wyjazdy, które  bardzo integrują klasę.

Więcej „Wycieczka klasy drugiej”
Więcej o: Ślubowanie klasy I

Ślubowanie klasy I

Dnia 7 października 2021r. społeczność naszej szkoły, powiększyła się o 13 uczniów. Tego dnia klasa I w obecności Rodziców, Pani Dyrektor Marii Sułkowskiej oraz zaproszonych gości Pana Jana Skrzekuta Wójta Gminy Limanowa i Pani Edyty Król Dyrektor GZOS w Limanowej złożyła Uroczyste Ślubowanie.

Akademia, chociaż utrzymana w reżimie sanitarnym, bogata była w piosenki oraz okazjonalne wierszyki, recytowane przez uczniów klas starszych oraz pierwszoklasistów. Życzenia sukcesów szkolnych złożyli  wszyscy obecni, a Pan Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa wraz z Panią Dyrektor Edytą Król przekazali pierwszoklasistom prezenty, przydatne każdemu uczniowi podczas nauki szkolnej, a także w drodze do i ze szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Więcej „Ślubowanie klasy I”
Więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli i pracowników szkoły.

W tym dniu odbyły się też Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia. W pierwszym etapie uczniowie klas III- VIII zdobywali odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia” rozwiązując krótki test. Najlepiej wypadła klasa IV – 100% uczniów zostało ekspertami. W finale eksperci rozwiązywali tabliczkę mnożenia na czas.

Więcej „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”
Więcej o: Wizyta w teatrze klas młodszych

Wizyta w teatrze klas młodszych

Pierwszego października uczniowie klas I- IV wybrali się do Teatru Nowego w Nowym Sączu na spektakl „Świnio-Pas”. Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturowych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu, umożliwienie kontaktu ze sztuką oraz uwrażliwienie na piękno. Uczniowie przed wyjazdem dowiedzieli się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznali zasady prawidłowego zachowania się w autokarze.  

Więcej „Wizyta w teatrze klas młodszych”
Więcej o: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porczyńską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem tego nietypowego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Z tej okazji uczniowie klasy VII uczęszczający na koło teatralne wcielili się w rolę czytających. Odwiedzili nie tylko przedszkolaków, ale także uczniów klas I – III. Umilili maluszkom czas spędzony w przedszkolu/szkole, czytając różne bajki i baśnie. Dzieci były zachwycone inicjatywą siódmoklasistów. Uważnie słuchały swoich starszych kolegów i koleżanek, za co w nagrodę otrzymały kolorowanki. Można było zobaczyć na ich twarzach uśmiech.

Więcej „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”
Więcej o: Wizyta u najstarszej mieszkanki Nowego Rybia

Wizyta u najstarszej mieszkanki Nowego Rybia

Dnia 17 września 2021 uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili Panią Marię Myszka, która obchodziła niedawno setne urodziny. Jest to najstarsza mieszkanka naszej wsi.  

Pani Maria to osoba bardzo pogodna, lubi śpiewać i grać na organkach. Nasi uczniowie złożyli życzenia jubilatce oraz wręczyli kwiaty i laurkę. Julia i Przemek zagrali na instrumentach utwory muzyczne. Wspólnie zaśpiewaliśmy „200 lat”. Pani Maria lubi słychać muzyki bo jak sama mówi wywodzi się z muzykującej rodziny.  Podczas spotkania pokazała nam  zeszyty w których rysuje motywy roślinne. Jeden z takich zeszytów otrzymaliśmy na pamiątkę. Były to wspaniałe chwile.

Życzymy Pani Marii dużo, dużo zdrowia.    

Więcej „Wizyta u najstarszej mieszkanki Nowego Rybia”