Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022r. uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość została poprzedzona mszą św. w kościele parafialnym w Nowym Rybiu.

W części artystycznej zaprezentowała się klasa VI w krótkich scenkach oraz klasa III, która wykonała pięknie zaaranżowane piosenki wakacyjne.

Następnie Pani Dyrektor Maria Sułkowska wraz z Panią Elżbietą Kołodziej-Przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla najlepszych uczniów klas I-VII. Zostali też nagrodzeni uczniowie, którzy nie opuścili żadnego dnia, najlepsi czytelnicy, dzieci, które ukończyły oddział przedszkolny oraz najlepiej oszczędzający w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Na zakończenie Pani Dyrektora pożegnała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc im udanych i spokojnych wakacji. Uroczystości szkolne zostały zakończone spotkaniem uczniów wszystkich klas ze swoimi wychowawcami i odbiorem świadectw.

Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Więcej „Zakończenie roku szkolnego 2021/2022”
Więcej o: Pożegnanie klasy ósmej

Pożegnanie klasy ósmej

Dnia 23 czerwca klasa ósma uroczystą akademią pożegnała szkołę podstawową. Na uroczystość stawili się uczniowie klasy ósmej i siódmej, nauczyciele i rodzice. Akademia rozpoczęła się przekazaniem Sztandaru Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu młodszym kolegom i koleżankom, a także wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski.

Następnie ósmoklasiści przedstawili krótką inscenizacją wspominającą swój pobyt w murach naszej szkoły. Pożegnali całą społeczność szkolną dziękując rodzicom,  nauczycielom i pracownikom obsługi za trud ich wychowania.

Więcej „Pożegnanie klasy ósmej”
Więcej o: Wycieczka nad Morze Bałtyckie

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

W naszej szkole realizowano projekt- „Rozwijanie Kompetencji Kluczowych Uczniów ze Szkół z Terenu Gminy Limanowa”. Dzięki temu projektowi prowadzone były różnorodne zajęcia, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie. Najbardziej aktywni wzięli udział w pięciodniowej wycieczce nad morze (od 12.06 do 16.06 2022). Zakwaterowanie było w hotelu „Czarna Perła” w Ostrowie z bardzo dobrym wyżywieniem. Mieliśmy do dyspozycji autokar dzięki czemu mogliśmy zwiedzać nadmorskie miejscowości takie jak: Malbork, Hel, Gdańsk, Gdynię. Program wycieczki był napięty, ale dostosowany do możliwości uczniów. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca:

Więcej „Wycieczka nad Morze Bałtyckie”
Więcej o: Biblioteczne konkursy

Biblioteczne konkursy

Podczas Święta Szkoły Pani dyrektor Maria Sułkowska wręczyła nagrody dla laureatów konkursów czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w miesiącu maju.

Konkurs plastyczny „Ulubiony bohater literacki” adresowany był do uczniów klas I-VIII. Pierwsze miejsce zdobył Filip Sternal z kl. I, 2 miejsce – Barbara Sternal z kl. III, a miejsce 3- Aneta Ptaszek z kl. II i Karolina Koza z kl. III.

23 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz Pięknego czytania”. W kategorii klas I- III Mistrzem została Maja Myszka z klasy I, a w kategorii klas IV-VI Lena Pławecka z kl. VI.

Również w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny „Postać Czerwonego Kapturka”.

Wszystkie nagrody zostały zakupione z funduszów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Więcej „Biblioteczne konkursy”
Więcej o: Laureatka konkursu literackiego

Laureatka konkursu literackiego

Uczennica klasy szóstej naszej szkoły Zosia Bieda zdobyła wyróżnienie w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój Autorytet”. W swej pracy literackiej  – poleciła rówieśnikom książkę o Janie Pawle II  pt. „Jak być dobrym człowiekiem”. Atuty tej lektury zawarła w recenzji i jak widzimy zrobiła to świetnie, gdyż została laureatką konkursu. Do konkursu przygotowała ją pani Maria Gąsiorek. Gratulujemy!

Więcej „Laureatka konkursu literackiego”
Więcej o: Święto Szkoły- Dzień Patrona

Święto Szkoły- Dzień Patrona

7 czerwca 2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły – Marii Dąbrowskiej. Święto poświęcone naszej Patronce zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych i obchodzone jest w sposób szczególny.

            W uroczystości wzięli udział: Pani Dyrektor Maria Sułkowska, nauczyciele oraz społeczność uczniowska. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8.30 Mszą Świętą w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Nowym Rybiu. Mszę Św. odprawił Ks. Paweł Łebski, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy obchodów wraz z pocztem sztandarowym udali się do naszej szkoły, gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości. Na wstępie wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Polski, po czym klasa siódma zaprezentowała program artystyczny, przedstawiający życie literackie naszej Patronki. Akademię urozmaicały piosenki śpiewane przez uczniów klasy piątej i siódmej. Bardzo dziękujemy Emilce Biros i Przemysławowi Kaja za grę na instrumentach. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym za przybycie i przygotowanie uroczystości.

Więcej „Święto Szkoły- Dzień Patrona”
Więcej o: Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

2 czerwca obchodzony był w naszej Szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Po raz pierwszy uroczystość mała charakter „międzynarodowy”, gdyż w uroczystości uczestniczyło 7 dzieci z Ukrainy, przebywających tymczasowo w naszej miejscowości. Dzieci obchodziły swoje Święto w 2 grupach wiekowych. Wspaniałą zabawę dzieciom klas młodszych zapewniły animatorki, które organizowały wspólne tańce, zabawy,  konkursy, rywalizacje sprawnościowe. Wszystkie dzieci otrzymały baloniki, watę cukrową, lody, soczki, które ufundowała Rada Rodziców. Długa kolejka ustawiła się do Pani malującej twarze, charakteryzując dzieci na wybrane przez nie zwierzątko. Odbył się również pokaz baniek mydlanych. Jak co roku w dniu tym do naszej Szkoły  przybyli Strażacy z OSP Nowe Rybie – wykonując pokaz wozu strażackiego oraz sprawności Druhów. Strażacy przygotowali tor przeszkód oraz przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci młodszych i starszych. Na zakończenie imprezy odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną i ręczną klas IV- VIII. Odbyły się także mecze siatkówki miedzy uczniami a pracownikami szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałego Dnia Dziecka bardzo dziękujemy!

Więcej „Dzień Dziecka”
Więcej o: Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

31 maja społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Mamy i Taty, który połączony był w Święto Rodziny. Była to pierwsza po pandemicznej przerwie uroczystość z udziałem Rodziców dzieci uczęszczających do klas I – III oraz Oddziału Przedszkolnego. Akademia była bardzo barwna i uroczysta. Uczniowie tradycyjnie prezentowali wiersze, piosenki, instrumentalizacje  oraz humorystyczne inscenizacje. Po wręczeniu Mamom i Tatom własnoręcznie przygotowanych przez Dzieci upominków, nasi Szanowni Goście udali się na wspólną kawę i ciastko.

Więcej „Dzień Mamy i Taty”
Więcej o: Edukacja i zabawa w Porębie Wielkiej

Edukacja i zabawa w Porębie Wielkiej

30 maja 2022r klasy IV, V i VI wzięły udział w wycieczce do Poręby Wielkiej. Najpierw zwiedziliśmy park dworski oraz wystawę interaktywną, gdzie poznaliśmy najważniejsze informacje o Gorczańskim Parku Narodowym. Następnie dzięki instruktorom z ABCgames.pl spędziliśmy czas bardzo aktywnie na różnorodnych zabawach integracyjnych. Mieliśmy też możliwość poruszać się w Bumper ball, uczestniczyć w bitwie łuczników (Archery tag), nauczyć się rozpalania ogniska za pomocą krzesiwa. Wycieczkę zakończyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Wszyscy świetnie się bawili.

Więcej „Edukacja i zabawa w Porębie Wielkiej”

Uczniowie klasy 8 wzięli udział w akcji młodzieżowej #NieWstydzeSięKrzyża.

„Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa” – apelował Jan Paweł II do wiernych zebranych pod Wielką Krokwią 6 czerwca 1997 roku.
W 25. rocznicę tej niezwykłej wizyty pod Giewontem, pragniemy pokazać, że słowa Ojca Świętego wciąż są aktualne. W Zakopanem padły bardzo mocne słowa, które powinniśmy odczytywać jako zadanie pozostawione dla nas wszystkich przez św. Jana Pawła II.

Ta inicjatywa ma pokazać, że to, co powiedział pod Wielką Krokwią papież, cały czas żyje w sercach ludzi, wielu osób w Polsce i na całym świecie. Aby włączyć się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża wystarczy wydrukować planszę z hasztagiem, zrobić sobie z nią zdjęcie i przesłać je na adres
e-mail: jubileusz@diecezja.pl. Fotografie należy przesłać do
25 maja do godz. 23.59.
Z otrzymanych materiałów powstanie mozaika, która pojawi się na ołtarzu podczas Mszy św. rocznicowej pod Wielką Krokwią.

Zachęcamy do udziału prywatnie w akcji info pod linkiem https://diecezja.pl/aktualnosci/niewstydzesiekrzyza-daj-swiadectwo-swojej-wiary/