Wycieczka nad Morze Bałtyckie

W naszej szkole realizowano projekt- „Rozwijanie Kompetencji Kluczowych Uczniów ze Szkół z Terenu Gminy Limanowa”. Dzięki temu projektowi prowadzone były różnorodne zajęcia, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie. Najbardziej aktywni wzięli udział w pięciodniowej wycieczce nad morze (od 12.06 do 16.06 2022). Zakwaterowanie było w hotelu „Czarna Perła” w Ostrowie z bardzo dobrym wyżywieniem. Mieliśmy do dyspozycji autokar dzięki czemu mogliśmy zwiedzać nadmorskie miejscowości takie jak: Malbork, Hel, Gdańsk, Gdynię. Program wycieczki był napięty, ale dostosowany do możliwości uczniów. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca:

Malbork– Zamek krzyżacki.

Hel– Fokarium, latarnię morską, dom do góry nogami, motylarnię, miniatury latarni morskich.

Gdynia – Centrum Eksperymentu i Techniki, gdzie mogliśmy brać udział w różnych eksperymentach, Akwarium, w którym były różne gatunki ryb morskich, płynęliśmy statkiem „Pirat” oraz oglądaliśmy film w kinie 7D.

Gdańsk – Po pięknym mieście prowadził nas przewodnik opowiadając ciekawe historie dotyczące miasta. Byliśmy na Westerplatte oraz w Europejskim Centrum Solidarności.

Oliwa – Zwiedzaliśmy ZOO. Był to nasz ostatni dzień pobytu.

Każdego dnia po powrocie do hotelu chodziliśmy na plażę podziwiać piękny zachód słońca, zbierać muszelki, słuchać szumu morza i bawić się w piasku. W czasie zwiedzania zawsze był czas na lody lub inne ulubione przekąski. Czas mijał bardzo szybko i nadszedł czas powrotu. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy szczęśliwie do naszych kochanych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *