Uczniowie klasy 8 wzięli udział w akcji młodzieżowej #NieWstydzeSięKrzyża.

„Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa” – apelował Jan Paweł II do wiernych zebranych pod Wielką Krokwią 6 czerwca 1997 roku.
W 25. rocznicę tej niezwykłej wizyty pod Giewontem, pragniemy pokazać, że słowa Ojca Świętego wciąż są aktualne. W Zakopanem padły bardzo mocne słowa, które powinniśmy odczytywać jako zadanie pozostawione dla nas wszystkich przez św. Jana Pawła II.

Ta inicjatywa ma pokazać, że to, co powiedział pod Wielką Krokwią papież, cały czas żyje w sercach ludzi, wielu osób w Polsce i na całym świecie. Aby włączyć się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża wystarczy wydrukować planszę z hasztagiem, zrobić sobie z nią zdjęcie i przesłać je na adres
e-mail: jubileusz@diecezja.pl. Fotografie należy przesłać do
25 maja do godz. 23.59.
Z otrzymanych materiałów powstanie mozaika, która pojawi się na ołtarzu podczas Mszy św. rocznicowej pod Wielką Krokwią.

Zachęcamy do udziału prywatnie w akcji info pod linkiem https://diecezja.pl/aktualnosci/niewstydzesiekrzyza-daj-swiadectwo-swojej-wiary/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *