Wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka” i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie 

Kopalnia Soli „Wieliczka” to bezcenny zabytek kultury materialnej wpisany w 1978 r. na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam nasi uczniowie klas 4,5,6 wybrali się na wycieczkę dnia 4 czerwca 2024 r. Zwiedzanie rozpoczęli od wejścia do Szybu Daniłowicza. Najpierw pokonali mnóstwo schodów w dół, by później przejść trasę zwiedzania. Przechodząc wąskimi korytarzami zabytkowej kopalni, słuchali opowieści przewodnika, który najpierw opowiedział legendę związaną z powstaniem tego miejsca, a później przeszedł do historii kopalni. Wnętrza kopalni prezentują się wspaniale. Wszyscy byli bardzo zainteresowani kolejnymi etapami zwiedzania.

      Drugim punktem wycieczki był Ogród Doświadczeń w Krakowie, który okazał się niesamowitą atrakcją dla naszych dzieci. Odkrywały one tajniki akustyki, optyki, magnetyzmu, hydrostatyki i mechaniki. Wszystko przedstawione było w prosty sposób, a każdy eksponat uczniowie poznawali

przez zabawę i eksperymenty. Dodatkowo brali udział w lekcji pokazowej pt. „Mroźne eksperymenty”, czym byli zafascynowani. Nie mogło również ich zabraknąć w Planetarium, gdzie obejrzeli film w jakości 3 D.

     Myślę, że ten dzień naszym uczniom na długo zostanie w pamięci i będą go miło wspominać.

A. Grzyb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *