Dzień Dziecka

2 czerwca obchodzony był w naszej Szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Po raz pierwszy uroczystość mała charakter „międzynarodowy”, gdyż w uroczystości uczestniczyło 7 dzieci z Ukrainy, przebywających tymczasowo w naszej miejscowości. Dzieci obchodziły swoje Święto w 2 grupach wiekowych. Wspaniałą zabawę dzieciom klas młodszych zapewniły animatorki, które organizowały wspólne tańce, zabawy,  konkursy, rywalizacje sprawnościowe. Wszystkie dzieci otrzymały baloniki, watę cukrową, lody, soczki, które ufundowała Rada Rodziców. Długa kolejka ustawiła się do Pani malującej twarze, charakteryzując dzieci na wybrane przez nie zwierzątko. Odbył się również pokaz baniek mydlanych. Jak co roku w dniu tym do naszej Szkoły  przybyli Strażacy z OSP Nowe Rybie – wykonując pokaz wozu strażackiego oraz sprawności Druhów. Strażacy przygotowali tor przeszkód oraz przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci młodszych i starszych. Na zakończenie imprezy odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną i ręczną klas IV- VIII. Odbyły się także mecze siatkówki miedzy uczniami a pracownikami szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałego Dnia Dziecka bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *