Więcej o: Przedszkolaki eksperymentują!

Przedszkolaki eksperymentują!

Naturalną cechą dziecka jest ciekawość. Skutkuje ona często długą listą pytań zadawanych najbliższym. Na niektóre z nich staraliśmy się wspólnie odszukać odpowiedzi na naszych zajęciach.

Dzieci z oddziału przedszkolnego Ob w roku szkolny 2023/2024 realizowały innowację pedagogiczną pt. „PRZEDSZKOLAKI EKSPERYMENTUJĄ”. Aktywności  ta miała na celu stworzyć możliwość aktywnego zdobywania wiedzy, stymulowanie dziecięcej aktywności w kierunku poznania i zrozumienia otaczającej przyrody.

Więcej „Przedszkolaki eksperymentują!”
Więcej o: Święto Szkoły

Święto Szkoły

Dnia 06 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły.
         Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji całej społeczności szkolnej, sprawowaną przez ks. Sebastiana w kościele parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego.  W nabożeństwie wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz poczet sztandarowy.

Więcej „Święto Szkoły”
Więcej o: Wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka” i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie 

Wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka” i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie 

Kopalnia Soli „Wieliczka” to bezcenny zabytek kultury materialnej wpisany w 1978 r. na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tam nasi uczniowie klas 4,5,6 wybrali się na wycieczkę dnia 4 czerwca 2024 r. Zwiedzanie rozpoczęli od wejścia do Szybu Daniłowicza. Najpierw pokonali mnóstwo schodów w dół, by później przejść trasę zwiedzania. Przechodząc wąskimi korytarzami zabytkowej kopalni, słuchali opowieści przewodnika, który najpierw opowiedział legendę związaną z powstaniem tego miejsca, a później przeszedł do historii kopalni. Wnętrza kopalni prezentują się wspaniale. Wszyscy byli bardzo zainteresowani kolejnymi etapami zwiedzania.

Więcej „Wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka” i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie „