Więcej o: Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza Rodziców na spotkanie w dniu 21 września 2022 r. o godz. 16.00.

Spotkanie ogólne odbędzie na sali gimnastycznej, a potem spotkanie w salach z wychowawcami.

Więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Serdecznie zapraszamy dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która odbędzie się po mszy świętej (w kościele parafialnym o godzinie 8:30).

Dowóz uczniów ze Starego Rybia w dniu 01.09.2022 – na pierwszym przystanku (koło Państwa Józkowicz) o godzinie 7:50.

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022r. uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość została poprzedzona mszą św. w kościele parafialnym w Nowym Rybiu.

W części artystycznej zaprezentowała się klasa VI w krótkich scenkach oraz klasa III, która wykonała pięknie zaaranżowane piosenki wakacyjne.

Następnie Pani Dyrektor Maria Sułkowska wraz z Panią Elżbietą Kołodziej-Przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla najlepszych uczniów klas I-VII. Zostali też nagrodzeni uczniowie, którzy nie opuścili żadnego dnia, najlepsi czytelnicy, dzieci, które ukończyły oddział przedszkolny oraz najlepiej oszczędzający w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Na zakończenie Pani Dyrektora pożegnała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc im udanych i spokojnych wakacji. Uroczystości szkolne zostały zakończone spotkaniem uczniów wszystkich klas ze swoimi wychowawcami i odbiorem świadectw.

Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Więcej „Zakończenie roku szkolnego 2021/2022”
Więcej o: Pożegnanie klasy ósmej

Pożegnanie klasy ósmej

Dnia 23 czerwca klasa ósma uroczystą akademią pożegnała szkołę podstawową. Na uroczystość stawili się uczniowie klasy ósmej i siódmej, nauczyciele i rodzice. Akademia rozpoczęła się przekazaniem Sztandaru Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu młodszym kolegom i koleżankom, a także wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski.

Następnie ósmoklasiści przedstawili krótką inscenizacją wspominającą swój pobyt w murach naszej szkoły. Pożegnali całą społeczność szkolną dziękując rodzicom,  nauczycielom i pracownikom obsługi za trud ich wychowania.

Więcej „Pożegnanie klasy ósmej”
Więcej o: Wycieczka nad Morze Bałtyckie

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

W naszej szkole realizowano projekt- „Rozwijanie Kompetencji Kluczowych Uczniów ze Szkół z Terenu Gminy Limanowa”. Dzięki temu projektowi prowadzone były różnorodne zajęcia, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie. Najbardziej aktywni wzięli udział w pięciodniowej wycieczce nad morze (od 12.06 do 16.06 2022). Zakwaterowanie było w hotelu „Czarna Perła” w Ostrowie z bardzo dobrym wyżywieniem. Mieliśmy do dyspozycji autokar dzięki czemu mogliśmy zwiedzać nadmorskie miejscowości takie jak: Malbork, Hel, Gdańsk, Gdynię. Program wycieczki był napięty, ale dostosowany do możliwości uczniów. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca:

Więcej „Wycieczka nad Morze Bałtyckie”

Podręczniki na lekcje religii na rok szkolny 2022/2023

Podręczniki do religii  zakupujemy indywidualnie (we własnym zakresie).

Proszę zakupić podręczniki w trakcie wakacji, aby były dla uczniów na dzień podjęcia nauki czyli 2 września 2022. (Proszę wziąć pod uwagę ze zamówienie ich końcem sierpnia lub we wrześniu wiąże się z dużym nakładem i ich brakami w księgarniach)

Kl 0 (przedszkole) Tak Jezus mnie kocha

https://jednosc.com.pl/katecheza-4/5311/124/katecheza-4-podreczniki-do-nauki-religii/katecheza-4-podreczniki/katecheza-4-przedszkole/katecheza-4-6-latki/6-latki-tak-jezus-mnie-kocha-podrecznik-do-religii-2

Kl 1 – Bóg naszym Ojcem, wydawnictwo Gaudium (UWAGA dwie części podr)

https://gaudium.pl/pl/p/PODRECZNIK-SP-1-BOG-NASZYM-OJCEM%2C-CZ.1/4689

https://gaudium.pl/pl/p/PODRECZNIK-SP-1-BOG-NASZYM-OJCEM%2C-CZ.2/4690

Kl 2 – Kochamy Pana Jezusa – wyd Gaudium

https://gaudium.pl/pl/p/PODRECZNIK-KL.-2-SZP-KOCHAMY-PANA-JEZUSA/503

Kl 3 – Przyjmujemy Pana Jezusa – wyd Gaudium

https://gaudium.pl/pl/p/PODRECZNIK-KL.-3-SZP-PRZYJMUJEMY-PANA-JEZUSA/525

Kl 4 – Miejsce pełne BOGActw – wyd Jedność – podr + kart pracy
https://www.jednosc.com.pl/strefakatechety/266/3586/klasa-iv-sp-miejsca-pelne-bogactw-podrecznik-do-religii-1

Kl 5 – Szczęśliwi którzy szukają prawdy  – podr + karty pracy – wyd Jedność

https://www.jednosc.com.pl/strefakatechety/266/297/266-podreczniki-do-nauki-religii/266-klasy-iv-viii-sp/266-klasa-v

Kl 6 – Jestem twoim zbawicielem – podr + karty pracy – wyd WAM

https://wydawnictwowam.pl/prod.jestem-twoim-zbawicielem.27254.htm?sku=85563

Kl 7 – tylko katechizm bierzmowanych (może być wcześniejsze wydanie „zielone”)

https://biblos.pl/katechetyka/1551-katechizm-dla-bierzmowanych.html

Kl 8 – Z Tobą idę przez życie – wyd Gaudium – tylko podr

https://gaudium.pl/pl/c/klasa-8/493

Podane linki są przykładowe, można z innych źródeł zakupić podane podręczniki i karty ucznia.

ks. Paweł Łebski

Więcej o: Biblioteczne konkursy

Biblioteczne konkursy

Podczas Święta Szkoły Pani dyrektor Maria Sułkowska wręczyła nagrody dla laureatów konkursów czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w miesiącu maju.

Konkurs plastyczny „Ulubiony bohater literacki” adresowany był do uczniów klas I-VIII. Pierwsze miejsce zdobył Filip Sternal z kl. I, 2 miejsce – Barbara Sternal z kl. III, a miejsce 3- Aneta Ptaszek z kl. II i Karolina Koza z kl. III.

23 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz Pięknego czytania”. W kategorii klas I- III Mistrzem została Maja Myszka z klasy I, a w kategorii klas IV-VI Lena Pławecka z kl. VI.

Również w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny „Postać Czerwonego Kapturka”.

Wszystkie nagrody zostały zakupione z funduszów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Więcej „Biblioteczne konkursy”
Więcej o: Laureatka konkursu literackiego

Laureatka konkursu literackiego

Uczennica klasy szóstej naszej szkoły Zosia Bieda zdobyła wyróżnienie w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój Autorytet”. W swej pracy literackiej  – poleciła rówieśnikom książkę o Janie Pawle II  pt. „Jak być dobrym człowiekiem”. Atuty tej lektury zawarła w recenzji i jak widzimy zrobiła to świetnie, gdyż została laureatką konkursu. Do konkursu przygotowała ją pani Maria Gąsiorek. Gratulujemy!

Więcej „Laureatka konkursu literackiego”
Więcej o: Święto Szkoły- Dzień Patrona

Święto Szkoły- Dzień Patrona

7 czerwca 2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły – Marii Dąbrowskiej. Święto poświęcone naszej Patronce zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych i obchodzone jest w sposób szczególny.

            W uroczystości wzięli udział: Pani Dyrektor Maria Sułkowska, nauczyciele oraz społeczność uczniowska. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8.30 Mszą Świętą w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Nowym Rybiu. Mszę Św. odprawił Ks. Paweł Łebski, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy obchodów wraz z pocztem sztandarowym udali się do naszej szkoły, gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości. Na wstępie wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Polski, po czym klasa siódma zaprezentowała program artystyczny, przedstawiający życie literackie naszej Patronki. Akademię urozmaicały piosenki śpiewane przez uczniów klasy piątej i siódmej. Bardzo dziękujemy Emilce Biros i Przemysławowi Kaja za grę na instrumentach. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym za przybycie i przygotowanie uroczystości.

Więcej „Święto Szkoły- Dzień Patrona”
Więcej o: Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

2 czerwca obchodzony był w naszej Szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Po raz pierwszy uroczystość mała charakter „międzynarodowy”, gdyż w uroczystości uczestniczyło 7 dzieci z Ukrainy, przebywających tymczasowo w naszej miejscowości. Dzieci obchodziły swoje Święto w 2 grupach wiekowych. Wspaniałą zabawę dzieciom klas młodszych zapewniły animatorki, które organizowały wspólne tańce, zabawy,  konkursy, rywalizacje sprawnościowe. Wszystkie dzieci otrzymały baloniki, watę cukrową, lody, soczki, które ufundowała Rada Rodziców. Długa kolejka ustawiła się do Pani malującej twarze, charakteryzując dzieci na wybrane przez nie zwierzątko. Odbył się również pokaz baniek mydlanych. Jak co roku w dniu tym do naszej Szkoły  przybyli Strażacy z OSP Nowe Rybie – wykonując pokaz wozu strażackiego oraz sprawności Druhów. Strażacy przygotowali tor przeszkód oraz przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci młodszych i starszych. Na zakończenie imprezy odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną i ręczną klas IV- VIII. Odbyły się także mecze siatkówki miedzy uczniami a pracownikami szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałego Dnia Dziecka bardzo dziękujemy!

Więcej „Dzień Dziecka”